دسته‌بندی نشده

Cisco swich |انواع سوئیچ های شرکت سیسکو

انواع سوئیچ های شرکت سیسکو

کمپانی سیسکو (Cisco)    بزرگ ترین تجهیزات سوئیچ و روتر در شبکه در انواع مقیاس ها و ارائه کننده راهکارهای تخصصی در پیاده سازی زیر ساخت مراکز داده می باشد. سیسکو یک شرکت high tech بوده که دارای دپارتمان های فوق تخصصی در بخش های امنیت، وایرلس، دیتاسنتر، مجازی سازی، سرور، ویپ و … بوده است.  Catalyst نام تجاری انواع سوئیچ های شبکه ، کنترلرهای بی سیم و نقاط دسترسی بی سیم است که توسط Cisco Systems فروخته می شود. سیسکو چندین شرکت مختلف را خریداری کرد و محصولات خود را به عنوان نسخه های مختلف خط تولید Catalyst تغییر نام داد.

Cisco IOS ، به طور رسمی سیستم عامل Cisco Internetwork ، خانواده ای از سیستم عامل های شبکه است که در بسیاری از سوئیچ ها ، روترها ، کنترل کننده های بی سیم و نقاط دسترسی بی سیم مورد استفاده قرار می گیرد. پیش از این ، سوئیچ های سیسکو CatOS را اجرا می کردند. Cisco IOS بسته ای از مسیریابی ، تعویض ، کار در اینترنت و مخابرات است که در یک سیستم عامل چند وظیفه ای ادغام شده است. اگرچه پایگاه کد IOS شامل یک هسته چند وظیفه ای مشارکتی است ، اما بیشتر ویژگی های IOS برای استفاده در محصولات Cisco به هسته های دیگر مانند QNX و Linux منتقل شده است. محصولات Cisco Catalyst IOS یا نسخه مشتق شده از لینوکس به نام Cisco IOS XE را اجرا می کنند.

بیشتر swich ها در لایه 2 یا همان Data link  در مدل OSI می باشد و وظیفه آن سوئیچینگ نمودن فریم های دریافتی به پورت های خود را به پورت های دیگر را بر عهده دارد. سوئیچینگ سنتی در لایه 2 مدل OSI عمل می کند ، جایی که بسته ها بر اساس آدرس MAC مقصد به یک پورت سوئیچ خاص ارسال می شوند. مسیریابی در لایه 3 عمل می کند ، جایی که بسته ها بر اساس آدرس IP مقصد به آدرس IP بعدی بعدی ارسال می شوند. دستگاههایی که در همان لایه 2 قرار دارند برای دسترسی به همتایان محلی نیاز به مسیریابی ندارند.

از سوئیچ های شبکه Cisco که در این لایه مورد استفاده قرار بگیرد میتوان به سوئیچ های زیر اشاره نمود :

  • سوئیچ سیسکو Catalyst 9200
  • سوئیچ سیسکو Catalyst 9300
  • سوئیچ سیسکو Catalyst 9400
  • سوئیچ سیسکو 3750
  • سوئیچ سیسکو 3850
  • سوئیچ سیسکو 2960 سری XR
  • سوئیچ سیسکو 2960 سری X
انواع سوئیچ های شرکت سیسکو

سوئیچ سیسکو Catalyst 9200

سوئیچ سیسکو 2960 سری X

سوئیچ های سری Cisco® Catalyst® 2960-X و 2960-XR دارای پیکربندی ثابت و سوئیچ های قابل نصب روی گیگابیت اترنت هستند که دسترسی به کلاس سازمانی را برای برنامه های دانشگاه و شعبه فراهم می کنند. آنها بر روی Cisco IOS® Software کار می کنند و از مدیریت ساده دستگاه و همچنین مدیریت شبکه پشتیبانی می کنند. سری Cisco Catalyst 2960-X و 2960-XR دستگاه ، نصب ، پیکربندی ، نظارت و عیب یابی آسان دستگاه را ارائه می دهد. این کلیدهای کاملاً مدیریت شده می توانند ویژگی های پیشرفته لایه 2 و لایه 3 و همچنین قدرت اختیاری Power over Ethernet Plus (PoE+) را ارائه دهند. آنها برای سادگی عملیات و کاهش هزینه کل مالکیت طراحی شده اند و عملیات تجاری مقیاس پذیر ، ایمن و کم مصرف را با خدمات هوشمند امکان پذیر می کنند. سوئیچ ها قابلیت مشاهده برنامه ، قابلیت اطمینان شبکه و انعطاف پذیری شبکه را افزایش می دهند.

سوئیچ سیسکو 2960 سری X,انواع سوئیچ های شرکت سیسکو

سوئیچ سیسکو 2960 سری X,انواع سوئیچ های شرکت سیسکو

سوئیچ سیسکو 3850

سوئیچ شبکه یکی از مهمترین تجهیزات شبکه می باشد که وظیفه ارسال و دریافت داده ها را به عهده دارد . این دستگاه هنگام دریافت بسته های اطلاعاتی ، با توجه به آدرسی که بر روی آن درج شده است ، بسته را به پورت خاصی هدایت می کند و از ارسال بسته ها در کل شبکه جلوگیری می کند .

سری سیسکو Catalyst 3850 قابلیت هایی را ارائه می دهد که برای پشتیبانی از همگرایی دسترسی سیمی و بی سیم مناسب است. مدار جدید Cisco Unified Access ™ Plane (UADP) Application-Specified Circuit Integrated (ASIC) سوئیچ را فعال می کند و اجرای خط مشی بی سیم یکنواخت ، قابلیت مشاهده برنامه ، انعطاف پذیری و بهینه سازی برنامه را امکان پذیر می کند. این همگرایی بر اساس انعطاف پذیری فناوری جدید و بهبود یافته Cisco StackWise®-480 ساخته شده است.

cisco-ws-c3850انواع سوئیچ های شرکت سیسکو

cisco-ws-c3850انواع سوئیچ های شرکت سیسکو

سوئیچ سیسکو 3750

سوئیچ سیسکو 3750 یک محصول خلاقانه است که با ترکیب سهولت استفاده در صنعت و بالاترین انعطاف پذیری موجود برای سوئیچ های قابل انعطاف، کارایی عملکرد LAN را بهبود می بخشد. این محصول جدید نمایانگر نسل بعدی در سوئیچ های رومیزی است و دارای فناوری Cisco StackWise است. یک اتصال بین 32 گیگابیت بر ثانیه است که به مشتریان امکان می دهد یک سیستم سوئیچینگ یکپارچه و بسیار انعطاف پذیر، یک سوئیچ در یک زمان ایجاد کند.

Cisco-3750G-24TS-S1Uانواع سوئیچ های شرکت سیسکو

Cisco-3750G-24TS-S1Uانواع سوئیچ های شرکت سیسکو

سوئیچ سیسکو Catalyst 9400

سوییچ های ماژولار سری 9400 پاسخ سیسکو در ارتباط با نیازهای سازمان های بزرگ است . این سوییچ ها توانایی پشتیبانی از پهنای باند تا 9 ترابایت را دارا می باشند. از دیگر ویژگی های این سری پشتیبانی از قابلیت های SD-Access و Cisco DNA است که این سری را مناسب سازمان هایی می کند که به دنبال گسترش شبکه ی خود و افزایش مقیاس پذیری شبکه هستند. سوئیچ های سری 9400 ، پلت فرم دسترسی کلیدی مدولار سیسکو است که برای امنیت ، اینترنت اشیاء و ابر ساخته شده است.

Catalyst 9400 دارای قابلیت دسترسی بالا (HA) با قابلیت هایی مانند قابلیت هایی مانند SSO/NSF ، انعطاف پذیری بالا ، N+1/N+N است.

سوئیچ سیسکو Catalyst 9200

سوئیچ های سری Cisco Catalyst 9200 قدرت شبکه مبتنی بر قصد و نوآوری سخت افزاری و نرم افزاری Catalyst 9000 را به مجموعه وسیع تری از استقرار گسترش می دهد. سوئیچ های سری Catalyst 9200 با شجره نامه خانوادگی ، سادگی را بدون هیچ گونه مصالحه ای ارائه می دهند. ایمن و همیشه روشن و فناوری اطلاعات ساده شده است. کلیدهای سری Catalyst 9200 ویژگی های امنیتی را ارائه می دهند که از تمامیت سخت افزار و همچنین نرم افزار و تمام داده هایی که از طریق سوئیچ عبور می کند محافظت می کند. این قابلیت انعطاف پذیری را ارائه می دهد که باعث می شود کسب و کار شما به طور یکپارچه کار کند. با ترکیب API های Cisco IOS XE و قابلیت برنامه ریزی فناوری UADP ASIC ، سوئیچ های سری Catalyst 9200 آنچه را که در حال حاضر با محافظت از سرمایه گذاری در نوآوری های آینده نیاز دارید به شما می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *