شبکه کامپیوتری

شرکت های ارائه دهنده ی خدمات شبکه

شرکت های ارائه دهنده ی خدمات شبکه

خدمات شبکه

به کلیه اقدامات نرم‌افزاری که برای راه‌اندازی و اجرای شبکه مورد نیاز است، خدمات اکتیو شبکه گفته می‌شود. شرکت های ارائه دهنده ی خدمات شبکه پس از راه‌اندازی زیرساخت‌های شبکه یا همان خدمات پسیو، فیکس‌کردن تمامی تجهیزات شبکه مثل روتر، کارت شبکه، سوییچ و … انجام می‌دهند. سیستم عامل سرور را نصب می‌کنند. سرویس‌های تحت شبکه مثل سرویس‌های ایمیل، active directory، کنترل کاربر، Microsoft share points، DNS servers، File servers، و … را انجام می‌دهند. شبکه را ایمن‌سازی می‌کنند. سیستم مانتیورینگ و مدیریت شبکه را راه‌اندازی می‌کنند. و مجازی‌سازی شبکه را انجام می‌دهند. شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه هورداد سیستم نوین تمامی پشتیبانی‌های لازم از خدمات اکتیو را انجام داده و در صورت هرگونه مشکلی در شبکه‌های موجود یا نیاز به تغییر یا گسترش شبکه، می‌تواند کلیه اقدامات مورد نیاز را انجام دهد.

انتخاب شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه های کامپیوتری

تفاوت میان کارشناسان مجرب و متخصص برای پیاده سازی خدمات شبکه های کامپیوتری با افراد بی تجربه ,تنها در زمان بروز نقص در شبکه مشخص میشود . یک تیم متخصص زمان وقوع مشکل , تجربه خود را به کار می گیرند. و در کوتاهترین زمان ممکن به عیب یابی شبکه و رفع مشکل می پردازند. در حالیکه انتخاب یک کادر تازه کار علاوه بر تلف کردن زمان و هزینه ممکن است باعث اشتباهات جبران ناپذیری در ارائه خدمات شبکه های کامپیوتری شوند. به همین علت برای کارایی بهتر و کسب نتایج مطلوب در زمان دلخواه باید شرکت های پشتیبانی شبکه معتبر و با تجربه را انتخاب کرد .

عوامل موثر در هزینه خدمات شبکه

هزینه خدمات پسیو یا تعمیر و راه‌اندازی زیرساخت‌های شبکه نسبت به خدمات اکتیو بسیار بیشتر است. قاعدتا هرچه شبکه گسترده‌تر باشد، راه‌اندازی آن گران‌تر خواهد شد. شبکه‌های PAN کوچکترین شبکه‌ها هستند که تنها شامل چند وسیله مثل یک یا چندکامپیوتر، پرینتر، اسکنر و … می‌باشند.  شبکه‌های Gan یا شبکه‌های جهانی، گسترده‌ترین شبکه‌های انتقال دیتا هستند. اگر در شبکه از فیبر نوری استفاده شود، هزینه آن نسبت به استفاده از کابل‌ مسی بیشتر است.

تعداد گره‌ها و فاصله آن‌ها از یکدیگر نیز هرچه بیشتر باشد، هزینه ‌بالاتر خواهد بود. توپولوژی شبکه نیز یک عامل موثر در قیمت خدمات شبکه است که می‌تواند بی‌سیم یا باسیم باشد. توپولوژی باسیم نیز به چندین دسته تقسیم می‌شود. معمولا شرکت های ارائه دهنده ی خدمات شبکه، پس از نصب و راه‌اندازی زیرساخت‌ها. خدمات اکتیو را به صورت رایگان یا با هزینه‌ای بسیار اندک انجام می‌دهند. با این حال چندین عامل در تعیین قیمت خدمات اکتیو نقش دارند. برای مثال برای داشتن شبکه‌ای ایمن‌تر باید هزینه بیشتری بپردازید. انتخاب نوع ابزار مانیتورینگ نیز بر قیمت خدمات اکتیو نقش دارد.

شرکت شبکه هورداد سیستم نوین

شرکت شبکه هورداد سیستم نوین درراستای ارائه‌ی خدمات شبکه‌های کامپیوتری، اجرای پسیو، اکتیو،دوربین‌های مداربسته آنالوگ و دیجیتال، نصب و راه‌اندازی سانترال، نصب و راه‌اندازی خدمات کامپیوتری برای مشارکت و مشاوره در پروژه‌های اجرایی درزمینه فوق در سال 1387تأسیس گردید.

بخش فنی شرکت شبکه هورداد سیستم نوین از بدو تأسیس با تکیه‌بر مهندسین خاذق و تکنسین‌های مجرب خود با ایجاد محیطی پویا و کارا به ارائه خدمات فنی و مهندسی پرداخته است.  و تاکنون موفق به اجرای پروژه‌های متعددی در حوضه‌های شبکه‌های کامپیوتری، دوربین مداربسته، تلفن ای پی ،سانترال و خدمات کامپیوتری گردیده است. مشاوره، طراحی سیستم و یک پارچه سازی نصب و راه‌اندازی و خدمات پس از فروش تجهیزات موردنیاز مشتری و انجام پروژها به‌صورت کلید در دست از وظایف این بخش می‌باشد.

از شاخه‌های اصلی این بخش ارائه‌ی راه‌حل بدیع، اجرای پروژه‌های چالش پذیر با ریسک بالا، کیفیت اجرای خوب سرعت و انعطاف‌پذیری در اجرای سیستم‌های فوق در سراسر کشور می‌باشد.

خدمات شبکه برای شرکت‌ها و مؤسسات از اولویت‌های خدمات شرکت هورداد سیستم نوین می‌باشد. که در این زمینه بیش از 300 پروژه چه در بخش پسیو شبکه و چه در بخش اکتیو شبکه داشته است. این شرکت سعی می‌کند در صورت وجود شبکه عیب‌یابی و بهینه‌سازی سرعت شبکه فعلی را در اولویت قرار داده. و در صورت عدم رفع مشکل اقدام به نصب و راه‌اندازی شبکه جدید نماید. و همیشه با ارائه راهکارهای مناسب سعی می‌نماید در حفظ صلاح و صرفه کارفرما تلاش کرده. و با ارائه راهکارهای مناسب جهت بهبود سیستم در پیشبرد اهداف کارفرما مشارکت نماید.

شرکت های ارائه دهنده ی خدمات شبکه 2

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *