تجهیزات شبکه نوین نت

تجهیزات شبکه به انواع مختلف تجهیزات دسته بندی می شود این تجهیزات امروزه کاربرد بسیار زیادی در مصارف خانگی و تجاری دارند.از این رو ما در نوین نت به شما کمک می کنیم که با انواع تجهیزات شبکه کامپیوتری و انتخاب بر اساس قیمت و کالاهای پرفروش اگاهی لازم را به دست بیاورد.

تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه چگونه کار می کند؟

شما برای اینکه به توانید یک حداقل شبکه داشته باشید نیازمند تجهیزات شبکه هستید این تجهیزات که شامل موارد بسیاری می باشد معمولا به تنهایی این امکان را به شما نمی دهد که یک شبکه یکپارچه و استیبل داشته باشید و از این رو این تجهیزات با در کنارهم قرار گرفتن یک دیگر شروع به کار خواهند کرد.تجهیزات شبکه از نظر دسته بندی به دو نوع دسته تقسیم می شوند . این دسته بندی ها که با نام تجهیزات پسیو و تجهیزات اکتیو دسته بندی می شوند شکل دهنده شبکه کامپیوتری شما هستند.تجهیزات اکتیو و پسیو تکمیل کننده یک دیگر می باشند . اما در نظر داشته باشید تجهیزات شبکه اکتیو به تنهایی می تواند یک شبکه کامپیوتری را بر خلاف تجهیزات شبکه پیاده سازی کند.پسیو برای راه اندازی به یک شبکه اکتیو هم نیاز دارد تا اطلاعات را از یک کلاینت به کلاینت دیگر منتقل کند.

هدف از خرید تجهیزات شبکه

برای انکه شما بتوانید درک بهتری از تجهیزات شبکه اکتیو و پسیو داشته باشید در ادامه تجهیزات با اهمیت شبکه را معرفی می نماییم که هر کدام به ما یک قابلیت می دهد تا شبکه خود را راه اندازی نماییم. هر چند برای این کالا ها بسته به نوع و پروژه ای که دارید باید محصول خود را انتخاب کنید اما ما به شما کمک می کنیم که درباره این مهم به آگاهی نسبی دست یابید.شبکه شما می باشد تجهیزات شبکه کلاینت ها و سیستم ها را به هم متصل می کند تا اطلاعات آنها منتقل بشود. ساختار یک شبکه را طرح بندی یا توپولوژی این دستگاه های متصل مشخص  می کند. توپولوژی مشخص کننده راه حل های حال و آینده.

تجهیزات شبکه به صورت بی سیم و کابل هستند.اما می توان از آن ها به صورت همزمان استفاده کرد.در شبکه های بی سیم ، دستگاه ها از طریق امواج رادیویی ارتباط برقرار می کنند و نیازی به اتصالات فیزیکی ندارند. در شبکه های سیمی از کابل استفاده می شود. این کابلها مجهز به کانکتورهایی برای یک نوع پورت یا رابط خاص هستند.

انواع تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه اکتیو

تجهیزات اکتیو به تجهیزاتی گفت می شود که با برق کار می کنند و معمولا وظیفه مسیریابی و انتقال تجهیزات را در بستر شبکه مهیا می کنند.

سوئیچ (Switch):

سوئیچ ها وظیفه انتقال اطلاعات بین کلاینت ها را دارند . سوئیچ ها در عمل امور مربوط به مسیریابی با هدف بهبود انتقال هرچه سریعتر انتقال اطلاعات را بر عهده دارند . تولید کنند گان برتر این سویچ در دنیا را می توان سیسکو(Cisco)،دی لینک(D-Link)،تی پی لینک(TP-Link) ،نت گر (Netgear) و هل ولت (Hewlett)  اشاره کرد. سوئیچ ها به دو دسته مدیریتی و غیر مدیریتی تقسیم می شوند.

هاب(hub):

هاب مانند سوئیچ ها می باشد با این تفاوت که در آن امکان مسیریابی می شود وجود ندارد.هاب ها وظیفه تجمیع کلاینت ها را بر عهده دارند.هاب می تواند به صورت POE جهت ارسال برق در شبکه را دارا می باشند.

روتر(Router):

روتر مانند سویچ و هاب می باشد که این امکان را به شما می دهد که سیگنال های آنالوگ را به دیجیتال تبدیل می کند.روتر ها می توانن عمل مسیریابی اطلاعات رو در سطح پایین تر نسبت به سوئیچ ها انجام بدهند.

آنتن رادیویی(Radio antenna):

آنتن ها بسیار فراتر از دستگاه های ساده متصل به هر رادیو هستند. آنها مبدل هایی هستند که ولتاژ یک فرستنده را به سیگنال رادیویی تبدیل می کنند. و سیگنالهای رادیویی را از هوا خارج کرده و آنها را به ولتاژ برای بازیابی در گیرنده تبدیل می کنند. اکسس پوینت (Wireless Access Point):

اکسس پوینت این وظیفه را دارد که در محیط هایی که امکان کابل کشی شبکه وجود ندارد صورت می گیرد.اکسس پوینت می توانن تا 60 کلاینت رو ساپورت نمایند.

Radio antenna

 

تجهیزات شبکه پسیو

تجهیزات پسیو ارتباط بین کلاینت ها و تجهیزات اکتیو و این تجهیزات مانند محصولات اکتیو داری دسته بندی CAT6,CAT7,CAT8 می باشد.

کابل شبکه

کابل شبکه  به ما کمک می کند اطلاعات را در شبکه انتقال دهیم.کابل شبکه داری انواع خاصی می باشد.کابل ها به از جنس مس یا الیاژی از الومنیوم و مس تولید می شوند دسته بندی کابل CAT5 و CAT6 و CAT7 اشاره کرد.کابل ها از رشته های بهم تابیده تولید می شوند.پوشش این کابل ها Pvc و LSZH می باشند.در کل وظیفه کابل انتفال اطلاعات بین مولفه های شبکه کامپیوتری می باشد.

پچ پنل

پج پنل وسیله ای است که در ارایش رک به ما کمک می کند . در  محل هایی که کابل ها تجمیع می شوند پچ پنل به ما کمک می کند که هر نود بر اساس شماره ای که دارد و توپولوژی که شبکه دارد جایگزین گردد.پچ پنل ها بر اساس کابل ها انتخاب می گردند به عنوان مثال اگر کابل استفاده شده در شبکه از نوع SFTP باشد پچ پنل هم باید از همین نوع استفاده گردد.

رک

رک ها کابین هایی هستند که به ما در آرایش شبکه و قرار گرفتن تجهیزات شبکه در بخش سرور کمک می کنند.رک یک کابینت فلزی یا پلاستیکی می باشد که به صورت دیواری یا ایستاده در بازار موجود می باشد.محل قرارگیری رک در اتاق سرور می باشد.رک ها در یونیت ها و ابعاد مختلفی وجود دارند . عمق رک ها معمولا به صورت استاندارد 45،60،80،100  می باشند و با دهانه 60 ثانت که می توان بر اساس نیاز مشتری افزایش داد.

ads

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0