دسته‌بندی نشده

راه اندازی شرکت کامپیوتری چه سودی دارد؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و همچنین توسعه فناوری اطلاعات و آی تی راه اندازی شرکت کامپیوتری دارای قابلیت گسترش بسیار زیادی است، چرا که تمامی ادارات شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ به منظور انجام پروژه ها و امورات خود باید فناوری اطلاعات و شبکه های کامپیوتری را مورد استفاده قرار دهند.

به همین دلیل نیز ثبت شرکت کامپیوتری اهمیت بالایی داشته و معمولاً کسانی که می‌توانند در این زمینه فعالیت داشته باشند، برای ثبت شرکت کامپیوتری اقدام می نمایند.

ما در این مقاله از سایت نوین قصد داریم در مورد معایب و مزایای ثبت شرکت کامپیوتری توضیحاتی را بیان کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت های کامپیوتری توصیه می شود که در ادامه مقاله همراه ما باشید.

 راه اندازی شرکت کامپیوتری چه سودی دارد؟

راه اندازی شرکت کامپیوتری چه سودی دارد؟. نوین نت

 

انواع راه اندازی شرکت کامپیوتری

به طور کلی یک شرکت کامپیوتری می تواند در زمینه موسسه و یا تجاری راه اندازی شود در واقع اصلی‌ترین هدفی که در ثبت شرکت های تجاری وجود دارد کسب درآمد و سود می باشد .راه اندازی شرکت کامپیوتری می‌تواند در یکی از موارد زیر انجام شود:
⦁ شرکت کامپیوتری نسبی
⦁ شرکت سهامی
⦁ شرکت مختلط سهامی
⦁ شرکت کامپیوتری تعاونی تولید و مصرف
⦁ شرکت کامپیوتری غیر سهامی
⦁ شرکت تضامنی
در واقع معنی شرکت کامپیوتری و فناوری اطلاعات تمامی اقدامات و فعالیت هایی است که در حوزه تولید توزیع پردازش و یا منهدم نمودن سیستم هایی که به اطلاعات وابسته هستند می باشد. در این بخش منظور از اطلاعات تصاویر محتواهای صوتی و یا متنی است. همچنین در فناوری اطلاعات و آی تی به طور کلی چهار مرحله وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:
⦁ تولید
⦁ پردازش
⦁ ذخیره
⦁ بازیابی

کسب مجوز برای راه اندازی شرکت کامپیوتری

به طور کلی راه اندازی شرکت کامپیوتری در واقع راه اندازی شرکتی است که حوزه فعالیت آن در زمینه سخت افزار و یا نرم افزارهای کامپیوتری باشد .از سال ۱۳۷۶ به بعد ثبت شرکت های کامپیوتری به اخذ مجوز از سوی دبیرخانه شورای عالی احتیاجی ندارد ، به این معنا که می توان بدون گرفتن مجوز جهت راه اندازی شرکت کامپیوتری و ثبت آن اقدام نمود این امر موجب آسان تر شدن ثبت شرکت های کامپیوتری و سهولت در کار مراجعین شده است.

البته که برای ثبت این شرکت باید حتماً برای اخذ مجوز هایی که به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مربوطه است اقدام کرد.در صورتی که شرکت کامپیوتری پیش از تشکیل نظام صنفی رایانه‌ای گرفته شده باشد، باید بعد از مدت زمان ۶ ماه از تشکیل نظام صنفی برای اخذ مجوز حوزه فعالیت رایانه‌ای اقدام نمود.

در صورتی که بعد از گذشت حداکثر ۶ ماه هیچ گونه اقدامی نشود، آن شرکت دیگر مجاز به ادامه فعالیت خود نمی باشد. به طور کلی می توان گفت شرکت های کامپیوتری به منظور انجام فعالیت هایی همچون نظارت، مشاوره، تولید ،طراحی، نصب و راه اندازی پشتیبانی و آموزش سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر و مواردی نظیر این تشکیل می گردند. بنابراین باید پس راه اندازی شرکت کامپیوتری و پیش از شروع فعالیت به نظام صنفی استان مراجعه نمود و مجوز فعالیت را گرفت.

 

آیا ثبت شرکت کامپیوتری به نفع است؟

ثبت و راه اندازی شرکت کامپیوتری موجب شده تا تمامی فعالیت‌هایی که در شرکت انجام می‌شود دارای وجه قانونی و رسمی باشد. همچنین موجب افزایش اعتبار آن شرکت و فراهم شدن فرصت های بهتر برای درآمدزایی نیز می گردد.از دیگر فواید ثبت و راه اندازی شرکت های کامپیوتری این است که دیگر ارگان ها و سازمانها به دنبال بعضی از پارامترهای قانونی می باشد، فعالیت‌های خود را بیشتر به شرکتهای میسپارند که از نظر قانونی مشکلی نداشته و ثبت شده باشند با ثبت شرکت کامپیوتری میتوان از خدماتی همچون وام حمایت‌های قانونی بهره مند شد.

لازم به ذکر است که  ثبت شرکت کامپیوتری نیازمند و دو یا سه نفر به عنوان شریک می باشد این کار به منظور تقسیم مسئولیت در بین شرکا انجام می گردد. زمانی که یک فرد بخواهد فعالیت را آغاز کند، بستن قرارداد تا انجام تمامی مراحل پروژه را بر عهده دارد، این در حالی است که حتی شرکت های بسیار کوچک نیز با تقسیم کار میان چند نفر قادرند تا فعالیت کاری بیشتری داشته و در حوزه کاری خود بیشتر تمرکز کنند.

با ثبت شرکت کامپیوتری به صورت گروهی به دلیل اینکه فعالیت ها همگی به صورت گروهی صورت می‌گیرد تخصص های بیشتری نیز در زمینه فعالیت وارد خواهد شد و موجب شده تا مشتریان بیشتری به شرکت کامپیوتری مراجعه کنند و امورات خود را به آن بسپارند.

 راه اندازی شرکت کامپیوتری

راه اندازی شرکت کامپیوتری.نوین نت

مراحل راه اندازی و ثبت شرکت کامپیوتری

کسانی که قصد ثبت  شرکت کامپیوتری را دارند باید دارای شرایطی باشد این شرایط عبارتند از:
با توجه به اساس نامه شرکت کامپیوتری موضوع فعالیت های این شرکت ها بایستی حتماً شامل یکی از فعالیت های رایانه‌ای که در بند ۱ درج شده است باشد، مدیرعامل تمام وقت شرکت کامپیوتری باید دارای حداقل مدرک لیسانس باشد در صورتی که مدیر عامل دارای مدرک دیپلم باشد، بایستی حداقل ۱۰ سال سابقه مدیریت حوزه فناوری اطلاعات و آی تی را داشته باشد.

در شرایطی که مدرک فوق فوق دیپلم کامپیوتر باشد باید دارای ۴ سال سابقه در حوزه مدیریت فناوری اطلاعات باشد، و در صورتی که مدرک کاردانی او در زمینه سایر رشته ها باشد باید ۶ سال سابقه کار را حتماً داشته باشد.البته مدیر عامل آن ای که دارای سمت مدیر پیش از تشکیل نظام صنفی رایانه ای را دارند در این قانون مستثنی می باشند.

علاوه بر این ها شرکت هایی که زمینه فعالیت آنها تنها انفورماتیک بوده و یا لیسانس رشته های مهندسی و فنی دیگر را دارند باید حداقل دارای ۳ سال سابقه در کارهای کامپیوتری باشند. بعد از این که توسط این شورا ثبت شرکت کامپیوتری انجام شد، احراز صلاحیت می شود و پس از آن طبقه بندی خواهد شد دفتر شرکت اصلی نیز باید در استانی باشد که برای آن اخذ مجوز انجام شده است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت های کامپیوتری

ثبت شرکت های کامپیوتری نیز همانند ثبت دیگر شرکت ها نیازمند وجود یکسری مدارک است این مدارک عبارتند از:
⦁ کپی روزنامه رسمی شرکت
⦁ رتبه بندی مربوط به شورای عالی انفورماتیک
⦁ کپی شناسنامه مدیر عامل
⦁ کپی از مدارک تحصیلی مدیر
⦁ کپی از اظهار نامه مالی
⦁ کپی اساس نامه شرکت کامپیوتری

 

 

 شرکت کامپیوتری

شرکت کامپیوتری. هورداد نوین نت

قوانین مربوط به راه اندازی و ثبت شرکت کامپیوتری

بررسی درخواست و مدارک ارسالی برای راه اندازی شرکت کامپیوتری توسط نظام صنفی رایانه استان حدود ۱۵ روز طول میکشد. در شرایطی که عضویت جهت شرکت های نوپا تایید گردد مجوز فعالیت به صورت موقت به مدت یک سال در طی این ۱۵ روز به شرکت داده خواهد شد. اما اگر عضویت برای شرکت تازه تاسیس شده مورد تایید قرار نگیرد موارد مغایرت تعیین شده و ظرف مدت زمان مشخص شده اعلام خواهد شد. اعتبار مجوز فعالیت برای راه اندازی و ثبت شرکت های کامپیوتری یک سال است،به همین خاطر شرکت‌های کامپیوتری باید هر یک سال یک بار اطلاعاتی را که در ادامه آنها را بیان می کنیم که سازمان صنفی رایانه‌ای مربوط به استان ارائه دهند. این اطلاعات شامل موارد زیر می شوند:

⦁ روزنامه رسمی
⦁ تغییراتی که در اساس نامه ایجاد شده است
⦁ فرم های اظهارنامه تکمیل شده که به فعالیت های شرکت کامپیوتری مربوط می شود.

اگر قصد ثبت شرکت کامپیوتری را دارید می توانید با متخصصین مجموعه خرداد نوین نت در تماس بوده و از آن ها مشاوره دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *